Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Litoměřice – loď

13. srpna 2023 v 22:00

Litoměřice

13. srpna v 22:00

Duo Kchun na Florentině

Duo Kchun
na Florentině

Neděle   13. srpna 2023   22:00
Litoměřice

Kostel Zvěstování Panny Marie

Od 18,30 grilování přímo na palubě lodi.
Rezervace nutná info@florentina-boat.cz

 

Účinkují

Duo Kchun
Martin Prokeš
– tenor
Marek Šulc – baryton
Vladimír Javorský – recitace ze záznamu
Atila Vörös – kresba světlem 
Rudolf Živec – videoart
Barbora Kabátková – koncept a dramaturgie

Program

Projekt Purgatio
Creator Omnium
Mors – Smrt
Infernum – Peklo
Purgatorium – Očistec
Paradisum – Ráj

Poznejte Dvořákův festival s lodí Florentina, na které si můžete zarezervovat stůl pro vynikající večeři a poté se vydat na nezapomenutelný zážitek s prvotřídními umělci do kostela Zvěstování Panny Marie.

Projekt Purgatio

Projekt „Purgatio“ je naprosto ojedinělé a v České republice dosud ve své originalitě neprezentované audiovizuální dílo, spojující v jeden celek gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem. 

Představte si kostel či kapli, které jsou ponořeny do naprosté tmy a ticha. Náhle se tma probouzí… Světlo a jeho magické obrazy vetkly pomyslný život lidské duši a ta se vydává na cestu. Stejně tak jako v Danteho Božské komedii prochází po smrti duše peklem a očistcem, až nakonec dojde do samotného ráje. Touto strastiplnou cestou ji provází jen magický zpěv dvou lidských hlasů. A rovněž hlas vypravěče, jenž sám, obklopen tmou, promlouvá ke každému z posluchačů a jen jemu jedinému, sedícímu ve tmě, předává věčný příběh života a smrti, moudrosti a pokory.

Být sám se sebou. Sám se svou duší. Vnímat lidský hlas a zpěv. Spočinout v daném okamžiku. Takový je projekt dua Kchun, jenž symbolizuje Zemi a přijetí.

 

Litoměřice
DF_FOTO_LOĎ - 10