Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Střítež

25. května v 16:00

Střítež

25. května v 16:00

Duo Absoluto

Sobota    25. května 2024   16:00
Střítež

Kostel sv. Floriána

Koná se pod záštitou Římskokatolické farnosti Polná a Michaely Zadinové, starostky obce Střítež

Dobrovolné vstupné bude věnováno na opravu kostela

Účinkují

Duo Absoluto
MARTIN KOT & VIKTOR STOCKER – akordeony

Program

K. Jenkins – Palladio
F. X. Brixi – Fuga C dur
A. Dvořák – Slovanský tanec č.8, arr. M. Laštovičková
M. Laštovičková – Koncertní kus
A. Piazzolla – Oblivion
A. Piazzolla – Adios Nonino
M. Laštovičková – Tango Melancolico
V. Stocker – Fantasia triste
V. Runchak – U portrétu Paganiniho
F. Angelis – Comastor
V. Trojan – Pohádky (II. Ospalá Princezna)
G. Hermosa – Brehme
V. Monti – Čardáš
A. Piazzolla – Libertango

Duo Absoluto

Martin Kot a Viktor Stocker bývají označováni za nejnadějnější akordeonisty mladé generace a na českých i zahraničních pódiích vyvolávají nadšení. Své umění prokázali na celé řadě mezinárodních soutěží i v rámci koncertů na renomovaných festivalech. Jako Duo Absoluto společně vystupují od roku 2019.

Martin v současnosti studuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě pod vedením Marcina Jabłońského. Viktor je žákem přední české akordeonistky Markéty Laštovičkové na Základní umělecké škole J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě a rovněž pravidelně spolupracuje s Marcinem Jabłońským.

V mezinárodních soutěžích chlapci v uplynulých letech nesli jméno České republiky do celého světa. Oba se prosadili například na mezinárodní soutěži VIVO International Music Competition New York, kde získali první místa a zvláštní ocenění poroty. Dále si oba odnesli prvenství v soutěžích Danubia Talents Budapest a Wiener Klassiker Danubia Talents.

V minulosti se několikrát objevili na televizních obrazovkách, například v pořadech Gejzír na ČT 1 či Víkend v televizi Nova. Zcela mimořádnou událostí pak bylo vystoupení v O2 aréně, kde v květnu 2021 zahráli českou a slovenskou státní hymnu s přímým přenosem na ČT Sport.

Na svých koncertech chlapci posluchačům přibližují nesmírně široké možnosti koncertního akordeonu v pestrém programu sahajícím od barokní hudby přes argentinské tango až po soudobou českou i světovou tvorbu.

Střítež
Střítež

Obec Střítež je jedna ze 118 samostatných obcí jihlavského okresu a nachází se poblíž dálnice D1, exit 112 a silnice první třídy číslo 38 směřující z Jihlavy do Havlíčkova Brodu. Funguje zde i železniční spojení se zastávkou přímo v obci.  Při odbočce do obce je po pravé straně hotel a restaurace U Tří věžiček a Celní úřad. Po levé straně se nachází benzínová čerpací stanice a za ní rozsáhlý komplex průmyslové zóny.  Od 11. 12. 2016 byl v centru obce zahájen provoz nově vybudované zastávky a obratiště autobusů.

Střítež se nachází v nadmořské výšce 483 metrů a katastrální území obce se rozkládá na rozloze 746 hektarů. Ke dni 31. 12. 2011 zde bylo evidováno celkem 413 obyvatel. Obec má od roku 2008 vlastní obecní znak. 

Obec obklopují rozsáhlé vodní plochy několika rybníků – Pivovarský, Obecní, Cihlářský a Mlýnský. Na břehu Pivovarského rybníku každý rok hnízdí čáp bílý. Na jižní straně tohoto rybníka je starý židovský hřbitov. 

V obci byl v minulých letech vybudován kulturní dům, kde sídlí obecní úřad a knihovna, dále hasičská zbrojnice a fotbalové hřiště. Malým dětem slouží Mateřská škola.  Na návsi obce je park se vzrostlými lípami a jeho součástí je malé dětské hřiště. V parku se nachází i kaple Panny Marie před kterou stojí kamenný kříž. Nejvýznamnější historickou památkou obce je kostel sv. Floriána, který stojí na návrší jihovýchodně nad obcí. Jeho součástí je místní hřbitov. 

V obci funguje pošta, pohostinství a hospůdka na návsi. V obci sídlí několik firem a drobných podnikatelů. Jednou za 14 dní zde ordinuje praktický lékař pro dospělé. 

Obec má vlastní vodárnu. Po obci je rozvedena elektřina a plyn. Funguje zde veřejné osvětlení. Pro nově vystavené rodinné domy v lokalitě u hřiště  funguje ČOV.