Josef Kšica

Josef Kšica (* 15. dubna 1952 Opava) je český varhaník, cembalista, sbormistr a hudební skladatel, od roku 1999 regenschori v pražské svatovítské katedrále. Jeho otcem byl hudební pedagog Josef Kšica starší. Manželka Pavla Kšicová rozená Bušová je koncertní pěvkyně (mezzosopranistka), syn Přemysl Kšica působí jako varhaník.

Vystudoval gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem, kde strávil dětství, brněnskou konzervatoř a hru na varhany na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Působil nejprve jako korepetitor Pražského mužského sboru (od roku 1981), zpěvák Pražského filharmonického sboru (1985–1992) a také jako varhaník, a to zejména v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na pražských Vinohradech.

V roce 1990 se podílel na založení Pražského komorního sboru, v němž pak pracoval jako sbormistr, varhaník a korepetitor. Roku 1999 se stal ředitelem kůru v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha a založil Dětský katedrální sbor, se kterým se účastní českých i zahraničních hudebních festivalů.

Vystupuje v projektech

  • A. Dvořák – Lužanská mše D dur
  • Mistři svatovítské katedrály

Spolupořadatel

Bez názvu – 1
Canticum2022orez
Logo Florentina
Polabí logo

Mediální partneři

Nejbližší koncert

Další partneři

Pořadatel