Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Praha 9 – Park Zahrádky

27. srpna 2023 v 19:00

Praha 9 - Park Zahrádky

27. srpna v 19:00

Muzikálový večer

27. srpna 2023   19:00
Praha 9

Park Zahrádky

Vstup volný

Účinkují

MONIKA SOMMEROVÁ – zpěv
RADIM SCHWAB – zpěv

Program

A. L. Webber – Fantom opery – Hudba noci
A. L. Webber – Fantom opery – Vzpomínej
A. L. Webber – Fantom opery – All I Ask Of You
A. L. Webber – Bídníci – Hvězdy
A. Dvořák – Měsíčku na nebi
K. Svoboda – Monte Cristo – O Monte Cristo
K. Svoboda – Monte Cristo – Doteky tvých řas
Lucio Dalla, Zdeněk Borovec – Jaká to nádhera
K. Svoboda – Dracula – Vím, že jsi se mnou
K. Svoboda – Dracula – Nespravedlivý Bůh
K. Svoboda – Noc na Karlštejně – Lásko má já stůňu
E. Morricone – Tenkrát na západě
A. L. Webber – Fantom opery – duet

Monika Sommerová

je česká operní a muzikálová zpěvačka, původní profesí zemědělská inženýrka. První kontakt se zpíváním měla již v roce 1991, kdy začala chodit do dětského sboru Bambini di Praga, odkud v roce 1998 odešla, aby mohla až do roku 2005 navštěvovat sbor pod názvem Radost Praha. Další hlasové školení získala v podobě kurzů u italského operního zpěváka Antonia Carangela. V lednu 2012 absolvovala pěvecké kurzy pod vedením Magdaleny Blahušiakové a J. Hartfi ela v Karlových Varech. Zde také získala zkušenosti s orchestrem pod vedením Františka Drse. Absolvovala také několikrát kurzy u Dagmar Peckové (2012, 2013). V roce 2012 absolvovala v Itálii Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu u prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari, kde nastudovala roli Zerliny. V roce 2014 se stala sólistkou muzikálu Fantom opery v hlavní roli Christine na scéně pražského divadla Goja Music Hall.

 

Radim Schwab 

je český divadelní herec, muzikálový a operní zpěvák barytonista. Vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění roce. Po ukončení studia odešel do Prahy. Po epizodních rolích v roce 2000 vyhrál konkurz na hlavní roli Edmonda Dantése do muzikálu Monte Cristo. V rodném Brně pokračoval jako činoherec ve sklepní scéně divadla Husa na provázku, kde ztvárnil různé role ve hrách Mistero Buffo, Babička, Arlekino, Hlad, Tance krále Leara, Velice modrý pták a jiných. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred v muzikálu Excalibur divadla Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. Od října 2006 hraje Motla v úspěšném představení Šumař na střeše Divadla Na Fidlovačce. Vrcholy jeho dosavadní tvorby jsou dvě sólová hudební alba a hlavní role Fantoma opery na scéně divadla GOJA Music Hall v Praze.

Praha 9

Vžitá charakteristika, že Praha 9 je průmyslová část hlavního města, už mnoho let nemá opodstatnění. Uvědomíme-li si souvislosti, sluší jí označení, že je pražskou městskou částí, kterou procházela národní historie.

Podle legendy se 13. června roku 970 vracel český kníže Boleslav II. ze Staré Boleslavi od hrobu svého strýce, svatého Václava. Zvolil přitom kratší, ale namáhavější cestu hustým lesem, jímž se musel se svou družinou prosekávat. Zemdlen únavou usnul v místech, kde se dnes nachází Prosek. Ve snu se mu zjevil jeho strýc a přikázal mu, aby právě na tomto místě nechal vystavět chrám. Dodnes tak na okraji proseckého sídliště stojí krásný římskokatolický kostel zasvěcený národnímu světci sv. Václavovi.

Tato historická stavba však zdaleka není jedinou architektonickou památkou na území Prahy 9. Například vysočanskou radnici postavil věhlasný vysočanský stavitel a architekt Václav Haase, který vypracoval i plány budovy. Stavba byla zahájena roku 1910 a dokončena v závěru roku 1911. Důkazem toho je větrná korouhev, na níž je proražen letopočet 1911. Radnice byla dána do užívání 17. ledna 1912 a svému účelu slouží dodnes.

A průmyslová šeď Prahy 9? Na mnoha místech ji nahradila barevná bytová výstavba, nebo lesk zařízení, jejichž význam daleko přesahuje hranice České republiky. Kupříkladu na pomezí Vysočan a Libně, na místě bývalé ČKD Lokomotivky, s novým tisíciletím postupně vyrostla O2 arena, multifunkční kongresové centrum O2 universum a hotel Stages Hotel Prague, jež jsou základem pro vytvoření nového moderního centra v této části Prahy 9.

A zapomenout nesmíme ani na zelenou. Na zelené vlně se Praha 9 veze hlavně poslední desetiletí, kdy tu vzniklo nejvíce parků, relaxačních ploch a oddychových míst v její historii. Díky tomu se zelení dostanete pěšky nebo na kole přes celé území Prahy 9, od hranic s osmou městskou částí po hranice s Prahou 14.

Architektonicky oceňovaným je park Přátelství na Proseku, jehož autorem je arch. Otakar Kuča. V současné době ho devátá městská část rozšiřuje na sousední pozemky, na nichž na přání místních obyvatel zabránila výstavbě, a de facto tak do značné míry na- plňuje původní záměry známého architekta.

Příjemnou procházku romantickými zákoutími nabízí také lokalita Proseckých skal nebo břehy říčky Rokytky. Ty vás zavedou i do nově vytvořeného parku Zahrádky, který si za několik málo let své existence získal srdce místních. A u stejnojmenného rybníka se určitě bude líbit i Dvořákově Rusalce.