Sestry Ježkovy

Started on 17. 6. 2024

Sestry Ježkovy, to jsou tři půvabné zpěvačky zapálené do rytmu swingu – Tereza Nálevková, Radka Říhová a Karolina Stasiaková
Na chodbách Pražské konzervatoře se potkávaly již za dob studií. Jejich cesty se protnuly na prknech divadla Pražské konzervatoře při představení Swingujeme, rejdíme!, které se v Divadle na Rejdišti úspěšně hrálo v letech 2014 – 2016. O značném diváckém zájmu svědčí skutečnost, že divadlo, s kapacitou cca 110 míst, bylo pro tento projekt zaplněno a některá představení se mohou pyšnit i vyprodanými vstupenkami. Právě v této hře, jako představitelky tzv. Bajo tria,
zpěvačky poprvé společně ukázaly svůj trojhlasý swingový rytmus. Ještě však v tuto chvíli o své budoucnosti, působení v samostatném koncertním triu, ani nevěděly.

Později za, jak se říkává „náhodných okolností“, při obědě v blízké hospůdce se setkaly Tereza a Radka s kontrabasistou orchestru Ježkovy stopy Lukášem Jadrníčkem. Slovo dalo slovo a nadšení mnoha muzikantských srdcí se propojilo. Karolina pak s úsměvem na rtech a zaujetím přikývla nabídce dvou sester dát dohromady opravdové trio, které bude swingovat na poli dnešních swingových pódií. Sestry Ježkovy se po několika zkouškách staly součástí orchestru Ježkovy stopy.

Dnes se však intenzivně věnují práci se svou novou kapelou, se kterou již vydali svůj první videoklip. Skvostnými melodiemi zkrášluje písně – Eliška Gojdová. Rytmus ladí na kytaru a zároveň obohatí veškerou hudbu svým zpěvem – Vojtěch Havelka. Jak se říká, a tak tomu platí i v této kapele, basou tvrdí muziku – Kristýna Kanická a na klavír hedvábně klouže po tónech – Dalimil Smrž.