Trio d’Anches
Jan Souček – hoboj
Anna Paulová – klarinet
Ondřej Šindelář – fagot


Hrádek u Nechanic
Strátní zámek – Zlatý sál
Koncert na zámku
Neděle 3. 8. 2025 v 19:00
Vstupné 200 Kč
Účinkující

Program
L. van Beethoven – Trio pro hoboj, klarinet a fagot, op. 87
(arr. John P. Newhill)
J. K. Vaňhal – Trio C dur
J. Ibert – Cinq pièces en trio
B. Martinů – Madrigaly, H. 266 (výběr)
E. Schulhoff – Divertissement pro hoboj, klarinet a fagot

Program
L. van Beethoven – Trio pro hoboj, klarinet a fagot, op. 87
(arr. John P. Newhill)
J. K. Vaňhal – Trio C dur
J. Ibert – Cinq pièces en trio
B. Martinů – Madrigaly, H. 266 (výběr)
E. Schulhoff – Divertissement pro hoboj, klarinet a fagot
Trio d´anches
Jan Souček je laureátem několika mezinárodních soutěží – Pražské jaro 2008 (3. cena) a Lodž 2005 (1. cena), semifinalista mezinárodní soutěže v Ženevě (2010) a japonské Kuruizawě (2006). V roce 2001 byl členem Gustav Mahler Jugendorchester. Od roku 2006 působí jako hobojista PKF – Prague Philharmonia a v současné době též v orchestru Státní opery.
Anna Paulová získala 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde obdržela i řadu zvláštních ocenění. Dále získala 1. cenu a titul laureáta na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde obdržela také Cenu Nadace Život umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Jako sólistka vystoupila s řadou domácích i zahraničních orchestrů. Patří také k vítězům konkurzu Zahraj si s Českou filharmonií a v červnu 2014 tak vystoupila jako sólistka s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. V roce 2016 se stala stipendistkou Nadace Český hudební fond a zabývá se hudbou 20. a 21. století. Zaměřuje se na skladby českých autorů (Bohuslav Martinů, Karel Husa, Viktor Kalabis, Miloslav Ištvan, Vladimír Tichý, Lukáš Matoušek, Aleš Pavlorek).
Ondřej Šindelář vystudoval Hochschule für Musik ve švýcarské Basileji ve třídě italského fagotisty Sergia Azzoliniho a později pokračoval ve studiích staré hudby a historických nástrojů na Schola Cantorum Basiliensis. Byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Hrál s festivalovým orchestrem ve švýcarském Verbier, londýnským Philharmonia Orchestra nebo třeba s Kremeratou Balticou. Je zakladatelem Belfiato Quintetu – českého komorního dechového souboru, který funguje od roku 2005.
Hrádek u Nechanic
Město leží téměř uprostřed spojnice mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem. První písemnou zmínkou o Nechanicích je zápis z roku 1228. Toho roku český král Václav I. předal klášteru litomyšlskému část pokut za spásu duše svého bratra Vladislava, což stvrdil listinou ověřenou svědky, mezi nimiž vystupuje i Petr z Nechanic, který byl předkem pánů z Rožmberka.
V průběhu věků měnily Nechanice své pány. Mezi jejich majiteli se uvádí také český král Jan Lucemburský a Albrecht z Kolovrat. Nechanice byly přímo zasaženy prusko-rakouskou válkou v červenci roku 1866. Hojně navštěvovány jsou vojenský hřbitov a památníky z této války.
Své významné rodáky a osobnosti spjaté s místem mají i Nechanice. Narodili se zde Jan Křtitel Vaňhal (1739–1813) – hudební skladatel, Ignác Raab (1715–1787) – malíř, Jan Novopacký (1822–1908) – malíř, JUDr. Alois Rašín (1867–1923) – první ministr financí Československé republiky.
Novogotický zámek Hrádek u Nechanic byl postaven jako reprezentační letní a lovecké sídlo hraběcího rodu Harrachů. Původní interiéry seznámí návštěvníka se životem šlechty v druhé polovině 19. století. Objevte reprezentační sály, soukromé a hostinské pokoje, výhled z Hodinové věže nebo naopak technické vybavení v zámeckém podzemí. Hrádek v průběhu roku pokaždé nabídne něco jiného – od ruchu velkých akcí až po klidnou procházku romantickým anglickým parkem.